Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakce ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5149 přečtení
Atrakce v Oslu
Přidáno dne: | 3864 přečtení
Atrakce v Moskvě
Přidáno dne: | 4311 přečtení
Atrakce v Sydney
Přidáno dne: | 3736 přečtení
Atrakce v Amsterdamu
Přidáno dne: | 4846 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Helsinkách

Linnanmaki
Linnanmaki

Během návštěvy Helsinek můžete navštívit řadu zajímavých míst, která zpestří Váš pobyt.

LINNANMÄKI

Linnanmäki je velký zábavní park, kde si můžete zvednout adrenalin na horských dráhách, je jich zde 44.  Dále jsou zde nejrůznější hry, stánky, restaurace, arkády, konají se zde i různá divadelní a cirkusová  představení. Více o parku se dozvíte zde

 

HEUREKA

Heureka je vědecko-zábavní centrum, kde se hravou formou dozvíte mnoho zajímavostí. Jeho součástí jsou imnohé výstavy a 3D IMAX kino.

 

HIETANIEMI BEACH

Hietaniemi beach je písečná pláž, která se těší velké popularitě hlavně během letních měsíců, najdete ji nedaleko centra města v části Tool. Každoročně se zde konají turnaje v plážovém volejbalu, a také Hietsu Beach Volley Tournament. Služby jsou na pláži na velmi dobré úrovni, jsou zde šatny, sprchy, toalety, dětské hřiště, basketbalové hřiště  a kavárna.

 

PLAVECKÝ STADION V HELSINKÁCH

Jedná se o velmi oblíbený plavecký areál v celém Finsku, nachází se na ulici Hammarskjöldintie 5. Areál vznikl v roce 1940 a měl sloužit olympijským hrám, které se ale kvůli 2. světové válce neuskutečnily. Až v roce 1952 v něm závodili účastníci olympijských her. V současnosti zde kromě vyhřívaného bazénu funguje i skokanský bazén, dětský bazén, tobogány, sauna, posilovna. Můžete si zahrát volejbal, basketbal, stolní tenis nebo se potápět. Plavecký stadion  v Helsinkách má jednu výjimku - nesmí se zde koupat v bermudách, musíte mít klasické plavky (můžete si je ivypůjčit).

 

NUUKSIO

Tento národný park se nachází cca 30 km od hlavního města Helsinek. Jeho celková rozloha činí 45 km² a byl založen v roce 1994. V parku je chráněna skalnatá krajina plná nesčetných rozsedlin a strží, se spoustou močálů  a jezer, najdete zde i rašeliniště a krásné lesy. Žije zde např. medvěd, rys, sibiřská létající veverka, skřivan lesní, lelek lesní.  Z Helsinek sem jezdí městská hromadná doprava, v parku se dá kempovat.

 

KAUPPATORI

Kauppatori je Tržní náměstí a tržnice, které najdete na nábřeží. Náměstí je plné stánků a můžete zde nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, ryby, ale i kožešiny, suvenýry, řemeslnické výrobky. Nebo se můžete jen občerstvit v některém ze stánků.  Uprostřed náměstí stojí kašna se sochou Havis Amandy (mořské víly).

 

KORKEASAARI

Na ostrově je nejseverněji položená zoologická zahrada na světě. Dostanete se sem buď trajektem, nebo autobusem č. 11  označeným ZOObussi nebo metrem a zbytek pěšky. Zahrada má rozlohu 22 ha a je největší ve Finsku a byla založena v roce 1889. V ZOO najdete na 150 druhů zvířat a 1000 druhů rostlin, můžete obdivovat zástupce místní fauny, ale zvířata, která jsou doma v tropickém pralese nebo v džungli. V ZOO si mužete udělat i piknik. Více informací najdete zde.

 

FINLANDIA – TALO (FINLANDIA HALL)

Hala Finlandia stojí na Mannerheimintii u Töölönlahti. V  hale se konají konference a koncerty. Halu navrhnul architekt Alvar Aalto v roce 1962 a postavena byla v letech 1967 - 1972. Hala je obklopena parkem a jezerem. Sídlí zde Helsinki Philharmonic Orchestra, který v roce 1882 založil Robert Kajanus

 

PARKY V HELSINKÁCH

V Helsinkách se nachází několik parků. Nejoblíbenější je park KAIVOPUISTO, který najdete uprostřed města. Dalším parkem je park ESPLANADENPARK.

 

BOTANICKÁ ZAHRADA

Nachází se poblíž centra, asi 600m od centrálního vlakového nádraží v části Kaisaniemi, ul. Unioninkatu 44. Zahrada patří  Helsinské univerzitě a vznikla v roce 1829 přesunutím sbírek z města Turku, kde byla založena již v roce 1678. Můžete zde navštívit tropické skleníky, více o zahradě se dozvíte zde

 

NOČNÍ ŽIVOT

Helsinky jsou  proslavené barovými restauracemi. Je tu řada tanečních klubů a taneční parkety jsou i v mnoha restauracích. Pokud to dovoluje počasí, tak si místní lidé rádi zatancují i pod širým nebem. Ve městě se nachází i kasíno – Gran Casino.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Helsinek:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 821,-  821,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent