Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5471 přečtení
Muzea a galerie v Oslu
Přidáno dne: | 2721 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5522 přečtení
Muzea a galerie v Amsterdamu
Přidáno dne: | 6003 přečtení
Muzea a galerie ve Washingtonu
Přidáno dne: | 6643 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Helsinkách

Finské národní muzeum
Finské národní muzeum

Ten kdo rád navštěvuje muzea a galerie, tak si v Helsinkách přijde na svoje. Je zde na 80 muzeí a galerií. Mezi nejznámnější patří Národní muzeum umění  a  Národní galerie.

NÁRODNÍ MUZEUM UMĚNÍ - Ateneum

Ateneum je největší muzeum umění ve Finsku, nahází se na náměstí Rautatientori, naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Sídlí v budově, která byla dokončena v roce 1887. Samotné Ateneum bylo založeno v roce 1890. Vzniklo rozdělením státní sbírky na dvě muzea - Ateneum Art Museum a Muzeum současného umění. V Ateneu najdete nejen finské umění, ale i umělecká díla např. od Vincenta van Gogha, Fernanda Legera, Marca Chagalla či Paula Cézanneho. Ateneum představuje i různé filmy, videa, koncerty a další speciální akce. Více o Ateneu se dozvíte zde.

 

FINSKÉ NÁRODNÍ MUZEUM

Finské národní muzeum naleznete na Mannerheimintie v pohádkovém zámku finského romantismu, který byl vybudován v letech 1903 -1910. Sochařská výzdoba budovy je z vápence (nad hlavním portálem). Fresky ve vstupní hale jsou od Akseli Gallen Kallely z roku 1928. Muzeum vlastní obsáhlé archeologické nálezy, díla sakrálního umění, etnologické materiály. Zvláštní pozornost je věnována lidovému a laponskému umění. Je zde i kavárna a mediální středisko.
 

KIASMA

Kiasma je muzeum současného umění ve Finsku, nachází se v ulici Mannerheiminaukio 2.  V muzeu naleznete sbírky moderního finského i zahraničního umění od 60-tých let 20. století po současnost. Muzeum Kiasma není zajímavé jen svými exponáty, ale i samotnou budovou ve které sídlí. Město Helsinky vypsalo veřejnou soutěž , kterou vyhrál se svým návrhem architekt Steven Holl. Budova vypadá jako zakřivený propletenec, postavený z betonu, skla, oceli a zinku. Výstavní sály mají vždy jednu stěnu zakřivenou, což na návštěvníky působí velmi zvláštně. V prostorách muzea se  konají i různé taneční a hudební vystoupení a semináře.

 

MUZEUM DESIGNU (Taideteollisuus museo)

V tomto muzeu naleznete exponáty zaměřené na historii finského designu a umění. Jsou zde umělecká díla od Tima Sarpaneva, od Alvara, Aino Aalto a dalších. Během roku se v muzeu konají komentované prohlídky, workshopy, besedy a přednášky. Více informací získáte zde.

 

MENNERHEIM MUSEO

Toto muzeum zachycuje život a časy barona Gustafa Mannerheima, finského maršála (1867 - 1951), muzeum bylo otevřeno v roce 1951 v domě, ve kterém Mannerheim žil. Jeho domov je zachován v původním stavu. Mannerheim byl finský šlechtic, politik, diplomat a vojevůdce a jeden ze zakladatelů samostatného Finska. Byl tvůrcem Finských ozbrojených sil, vrchním velitelem ve všech válkách, které Finsko vedlo jako samostatný stát a šestým finským prezidentem v letech 1944 - 1946. Pro Finy je národním hrdinou. Více o muzeu se dočtete zde.

 

HELSINSKÉ MĚSTSKÉ MUZEUM 

V nejstarší budově v Helsinkách najdete městské muzeum, ve kterém se seznámíte s historií města.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Helsinek:


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Helsinky Praha [obousměrná] let s přestupem 3 190,-  3 190,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent