Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Památky ve Stockholmu
Přidáno dne: | 6874 přečtení
Památky v Oslu
Přidáno dne: | 6151 přečtení
Památky v Moskvě
Přidáno dne: | 5776 přečtení
Památky v Sydney
Přidáno dne: | 5075 přečtení
Památky v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5131 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Památky v Helsinkách

Uspenská katedrála
Uspenská katedrála

V Helsinkách nejsou historické památky a turistické zajímavosti od sebe daleko, vše se dá zvládnout i pěšky.

NÁMĚSTÍ SENAATINTORI (Senátní náměstí)

Náměstí Senaatintori je považované za architektonický skvost města. Nachází se blízko rybího trhu na pobřeží. Náměstí je obkrouženo budovami z 19. století, bylo postaveno podle Petrohradu a slouží i jako kulisy pro hollywoodské filmy odehrávající se v Rusku. Náměstí dominuje katedrála Tuomiokirko (Suurkirkko), bílá katedrála. Tuto luteránskou katedrálu navrhnul v první polovině 19. století Carl Ludvig Engel, je postavena v neoklasicistním stylu,  katedrála je obklopena korintskými sloupy a zakončena bílou kupolí.  Před katedrálou stojí socha cara Alexandra II., který uznal finštinu jako úřední jazyk. Celé náměstí je postaveno v empírovém stylu a je ohraničeno Vládním palácem (Valtioneuvosto), Helsinskou univerzitou (Helsingin Yliopisto), Univerzitní knihovnou (Yliopiston Kirjasto). Vládní palác neboli budova senátu je umístěna ve východní části náměstí. V roce 1904 zde rozzlobený finský úřední zabil nenáviděného ruského generálního guvernéra Bobrikova, a stal se národním hrdinou. Helsinská univerzita a Univerzitní knihovna – jsou podle mnohých nejkrásnějšími výtvory architekta Engela. V knihovně je umístěna nejkompletnější sbírka ruské literatury mimo ruské území.

 

PEVNOST SUOMENLINA

Námořní pevnost se nachází na osmi ostrovech a ploše asi 80 ha před vjezdem do helsinského přístavu. Pevnost se začala budovat v roce 1748, když Petr Veliký založil Petrohrad a pevnost Kronštadt a začal si tím nárokovat vliv v Baltickém moři. Pro svůj význam byla pevnost často nazývána Gibraltarem severu. Při obsazení Finska ruskou armádou v roce 1808 připadla pevnost Rusku až po dohodnuté kapitulaci. K pevnosti patří více než 300 budov a 100 válečných kanónů, obranné zdi měří 8 km. S pevninou pevnost spojuje tunel.  Dále zde najdete typické severské dřevěné barevné domečky, školu, kostel, knihovnu, muzea a restaurace. Pevnost byla v roce 1991 zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Na pevnost se dostanete trajektem z přístavu nedaleko Kauppatori. Více informací najdete zde.

 

KOSTEL TEMPPELIAUKIO (Kostel vytesaný do skály)

Tento kostel byl dokončen v roce 1969. Vlastní chrámová místnost je vytesána v žulové skále, která byla vyhloubena pomocí náloží. Stěny jsou vysoké 5 až 8 metrů, tvoří je jen nahrubo opracovaná žula. Prostor je uzavřen kopulovitou měděnou střechou se 180 okny, které do kostela vpouštějí denní světlo (celková výška je 13 metrů). Oválný sál kostela je tak osvětlen denním světlem.Tento kostel byl postaven na místě, kde měl původně stát kostel klasického provedení, jehož výstavbu přerušila v roce 1939 Zimní válka. Kromě evangelických bohoslužeb se zde konají koncerty (místnost má vynikající akustiku). Mnohým lidem se kostel nelíbí – je podle nich až příliš moderní, přesto ročně přiláká cca 500 000 návštěvníků.

 

SEDERHOLM TALO

Tuto budovu najdete blízko Senátního náměstí, je to nejstarší kamenná budova v Helsinkách. Byla postavena v roce 1757 v rokokovém stylu, dnes se zde nachází muzeum.

 

SIBELIUS MONUMENTTI

Jedná se o kovový monument, který byl vytvořen na počest finskeho skladatele Jeana Sibelia.  Monument představující varhany tvoří svařené trubky, součástí monumentu je i reliéfní portrét Jeana Sibelia.   Skladatel Sibelius bojoval proti ruské tyranii, je autorem skladby, která se stala symbolem finského patriotismu a boje o nezávislost. Tento pomník stojí v jednom z helsinských parků  severozápadně od centra.        

 

KATEDRÁLA V PORVOO

Je luteránská katedrála ve městě Porvoo, která se nachází cca 47 km od Helsinek. Byla postavena v 15. století, ale nejstarší části katedrály pocházejí už z 13. století.  Katedrála byla několikrát zničena požáry - v roce 1508 byla vypálena Dány a v letech 1571, 1590 a 1708  ji vypálili Rusové. Naposledy kostel hořel v květnu 2006 (shořela vnější střecha; strop a interiér zůstal neponičen). Katedrálu využívá Evangelická luteránská církev Finska.

 

PEVNOST LOVIISA

Pokud budete mít možnost cestovat i po okolí Helsinek, tak nak navštivte i tuto pevnost. Nachází se sice cca 80 km od Helsinek, ale městečko Loviisa je oblíbeným turistickým cílem. Loviisa byla založena v roce 1745 jako hraniční pevnost na hranici s Ruskem. Větší část pevnosti se zachovala. K pevnosti Vás zavezou výletní lodě.

 

USPENSKÁ KATEDRÁLA

Uspenská pravoslavná katedrála (Uspenskin katedraali ) se tyčící na skalnatém pahorku nad přístavem. Stavba katedrály je z červených cihel a má třináct pozlacených kopulí. Postavil ji ruský carský architekt v pseudobyzantském stylu. Základní kámen byl položen v roce 1862 a výstavba trvala téměř 11 let. Chrám byl  vysvěcen v roce 1868.  Je to největší pravoslavný chrám v západní a severní Evropě. Katedrála má svými třinácti pozlacenými kopulemi představovat Ježíše a jeho pomocníky. Více informací získáte zde.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Helsinek:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 821,-  821,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent